Tajemnica świętego miejsca

katedraCzternastego grudnia w księgarniach pojawi się książka Jacka Dukaja Katedra. Powieść przedstawia tajemniczą katedrę, która rozrasta się w miejscu pochówku bohatera. Pewien ksiądz wyrusza do tego magicznego miejsca, aby zgłębić jego sekrety oraz odkryć lecznicze właściwości ziemi, na której spoczął Izmir Predú.

Książka ukaże się nakładem Wydawnictwa Literackiego.

W 2002 roku powstał film w reżyserii Tomasza Bagińskiego o tym samym tytule, który otrzymał nominację do Oscara za najlepszy krótkometrażowy film animowany.

Poniżej przedstawiamy opis powieści:

Niebezpiecznie jest za bardzo się zapatrzyć…
Planetoidy w układzie gwiazdy Lévie. Wypadek zmusza holownik Sagittarius do schronienia się na jednej z nich. Zapasów tlenu nie starczy jednak dla wszystkich. Izmir Predú poświęca się, by reszta załogi holownika przeżyła.
Do jego grobu na zimnej, pozbawionej atmosfery planetoidzie ciągną pielgrzymki. Czy naprawdę zdarzają się tam cudowne uzdrowienia? Jeden z ozdrowieńców funduje na grobie Izmira Katedrę. Katedry się nie buduje, lecz sadzi; Katedra rośnie, dojrzewa, rozkwita.
Coś lub ktoś wpływa na kod żywokrystu Katedry i trajektorię roju planetoid. Wysłany na Izmiraidy ksiądz Pierre Lavone ma rozstrzygnąć kwestię świętości i cudów Izmira Predú oraz odkryć tajemnicę Izmiraid – zanim planetoidy razem z Katedrą przepadną na wieczność w pustce międzygwiezdnej…

Reklamy