Pierwsza oficjalna powieść Minecrafta

minecraft-wyspaRok 2018 zbliża się wielkimi krokami, a co za tym idzie – znamy już coraz więcej dat i tytułów planowanych premier od wielu wydawnictw. Jedną z najciekawszych pozycji w nadchodzącym roku będzie pierwsza oficjalna powieść Minecrafta, zatytułowana Minecraft: wyspa (Minecraft: The Island). Jej autorem jest Max Brooks. Książka będzie liczyć 220 stron i ukaże się nakładem wydawnictwa MUZA SA. Można ją już zamawiać w przedsprzedaży.

Gra, na podstawie której oparta jest powieść, ma licznych zwolenników na całym świecie. Dla tych, którzy jej nie znają, przypominamy informację zawartą na oficjalnej stronie: „Minecraft to gra polegająca na układaniu bloków i szukaniu przygód”.

Minecraft: The Island jest jednym z bestsellerów „New York Timesa”. Jaka będzie recepcja książki w Polsce? Przekonamy się dwudziestego czwartego października!

Poniżej przedstawiamy zarys fabuły:

Bohater, który niespodziewanie znalazł się w świecie Minecrafta, musi poznać reguły panujące na tajemniczej wyspie – żeby przetrwać.

Samotny rozbitek wyrzucony na plażę rozgląda się z ciekawością. „Gdzie ja jestem? Kim jestem? Dlaczego wszystko wokół jest zrobione z bloków?” Nie ma czasu, by się nad tym zastanawiać. Robi się ciemno, trzeba znaleźć schronienie i coś do jedzenia! A jednocześnie uważać, żeby samemu nie stać się pożywieniem dla groźnych zombie, które pojawiają się po zapadnięciu zmroku. Następne zadania to budowa domu, ucieczka przed uzbrojonymi szkieletami i falą rozżarzonej lawy. Jedynie prawdziwy śmiałek poradzi sobie w sytuacji, gdy do dyspozycji ma tylko prymitywne narzędzia!

W świecie Minecrafta liczą się odwaga i kreatywność. Tylko dzięki nim da się poznać liczne sekrety, które kryje wyspa. Można eksplorować lasy i pozyskiwać z nich różne surowce, w podziemnych tunelach czekają skarby. Czasem trafią się moby, które trzeba pokonać.

Nowy niezwykły świat cały stworzony z bloków czeka na odkrycie!

Reklamy