Jakie tajemnice skrywają delfiny?

przełomSiódmego lutego w księgarniach ukaże się książka Michaela Grumleya Przełom. Autor przedstawia wielkie odkrycie dla ludzkości, ale również towarzyszące mu niebezpieczeństwo.  Czego Alison Shaw dowiedziała się od delfinów? Co wywołało trzęsienie ziemi na Antarktydzie? W obecnym stanie zagrożenia wojskowy śledczy wydaje się jedyną nadzieją dla grupy spragnionych wiedzy biologów morskich.

Książka ukaże się nakładem Wydawnictwa NieZwykłe.

Poniżej przedstawiamy opis powieści:

W głębinach Morza Karaibskiego, atomowy okręt podwodny w tajemniczych okolicznościach zostaje nagle zmuszony do przerwania swojej misji. Na jaw zaczynają wychodzić niezwykłe fakty, a ich tropem śledczy, John Clay, dociera do niewielkiej grupy biologów morskich, która niepostrzeżenie znalazła się o krok od historycznego odkrycia.

Z pomocą potężnego systemu komputerowego, Alison Shaw i jej zespół szykują się do przetłumaczenia pierwszego dialogu z drugim pod względem inteligencji gatunkiem na kuli ziemskiej. Dowiadują się jednak od swoich delfinów znacznie więcej, niż kiedykolwiek się spodziewali, kiedy na dnie oceanu odkryty zostaje tajemniczy obiekt – obiekt, który nigdy nie miał zostać odnaleziony.

Alison była pewna, że już nigdy nie zaufa wojsku. Jednak kiedy nieznana grupa okazuje nagłe zainteresowanie jej pracą, Alison zdaje sobie sprawę, że John Clay to prawdopodobnie jedyna osoba, której może zaufać. Wspólnie muszą rozwiązać niebezpieczną łamigłówkę, a jej najbardziej przerażający element to trzęsienie ziemi na Antarktydzie.

Jakby tego było mało, ktoś z zewnątrz próbuje ich powstrzymać. Czas ucieka… a nasze pojmowanie świata niebawem zmieni się na zawsze.

Reklamy