Pierwsze polskie wydanie powieści Dicka i Nelsona

miniaturePod koniec lutego nakładem domu wydawniczego Rebis ukaże się powieść Inwazja z Ganimedesa (The Ganymede Takeover) Phlipa K. Dicka i Raya Nelsona. Książka będzie liczyć 248 stron i zostanie wydana w oprawie płótnopodobnej z obwolutą.

Pisarze przedstawiają niepokojącą wizję przyszłości, w której Ziemię okupują niebezpieczni kosmici. Czy ludzkości uda się przetrwać? Inwazja z Ganimedesa to klasyczne science fiction, które z pewnością przypadnie do gustu fanom gatunku.

Poniżej przedstawiamy zarys fabuły:

Ziemię podbili przybysze z Ganimedesa, obdarzeni zdolnościami telepatycznymi kosmici, którzy wyglądem przypominają wielkie robaki. Ludzkość bez szczególnego oporu ogłosiła kapitulację i jedynie nieliczne grupy partyzanckie podjęły walkę z okupantem. Doktor Rudolph Balkani, szef Biura Badań Psychodelicznych, odkrył sposób na pokonanie Ganimedejczyków. Stworzył urządzenie zniekształcające rzeczywistość, dzięki któremu ludzie mogą się wyrwać spod ich telepatycznej władzy. Niestety, Balkani jest wiernym sługą najeźdźców i nie zamierza pozwolić na to, żeby wynalazek został użyty przeciwko nim.

Reklamy