Uzupełniona „Mitologia germańska”

mitologia_germanska_front_300dpi800W lutym ukaże się książka Mitologia germańska. Opowieści o bogach północy Artura Szrejtera. Za nakład odpowiada Instytut Wydawniczy Erica. Zbiór należy do  kolekcji Europa barbarzyńców. Można go zamówić na stronie Instytutu.

Mitologia germańska. Opowieści o bogach północy to obowiązkowa pozycja na liście wielbicieli mitycznych postaci pojawiających się w komiksach, powieściach i filmach.

Czwarte wydanie jest wzbogacone o wstęp napisany przez profesora Wojciecha Nowakowskiego, ilustracje oraz uzupełnione informacje.

Czego dowiemy się z książki?

Pogańscy Germanowie stworzyli fascynującą mitologię, która najlepiej zachowała się w przekazach ludów mroźnej Północy. Skandynawskie opowieści mówią o wielogłowych olbrzymach, podstępnych karłach, świetlistych Alfach, straszliwych wężach i smokach, ale przede wszystkim o bogach: szalonym Odynie, walecznym Thorze, pięknej Freyi czy podstępnym Lokim.

Artur Szrejter opisuje w zbeletryzowanej, przygodowej formie dzieje świata według mitów germańskich: od stworzenia wszystkich krain i istot, przez złotą epokę Asgardu aż po apokaliptyczny koniec dziejów. Historie o bogach i ich mrocznych wrogach pełne są walki, namiętności i żądzy, zarazem jednak ukazują podstawowe wartości życiowe dawnych Germanów. Wartości te w małym stopniu przystają do zasad obowiązujących w dzisiejszym świecie, dlatego wydają się nam obce, ale jednocześnie pociągające.

Drugą część opracowania zajmuje rozbudowany słownik bogów, potworów i innych stworzeń znanych z mitów germańskich.

Reklamy