Premiera „Bram Światłości” Kossakowskiej

4899906370348Wydawnictwo Fabryka Słów zapowiedziało premierę kolejnej książki ze znakomitego Cyklu Anielskiego Mai Lidii Kossakowskiej na 15 lutego. Na cykl składają się następujące powieści: Żarna niebiosSiewca burzyZbieracz burz (t. 1 i 2) oraz Bramy Światłości (t. 1 i 2) – drugi tom będziemy mogli przeczytać już wkrótce. Książka ukaże się w trzech oprawach: zintegrowanej, miękkiej i twardej, a liczyć będzie 560 stron.

Przed premierą warto przypomnieć sobie poprzednie części, gdyż stanowią nie lada gratkę nie tylko ze względów rozrywkowych. Bogactwo słownictwa, eksperymenty ze stylem i gatunkami, dokładność i lekkość w przedstawianiu szczegółów wizji sprawia, że książki Kossakowskiej są pozycją obowiązkową dla każdego wielbiciela jej stylu.

Poniżej zapowiedź tego, co tym razem zaoferuje czytelnikom wyobraźnia autorki:

Strefa Poza Czasem nie jest przyjemnym miejscem. Jest przerażająca i śmiertelnie groźna, nawet dla odwiecznych Świetlistych. Boleśnie przekonuje się o tym Daimon, którego istnienie zawisło na włosku. Cena za ratunek będzie wyjątkowo bolesna i wysoka.

Wielka ekspedycja badawcza Królestwa, pod przewodnictwem Seredy, przemierza dzikie pustkowia Strefy w poszukiwaniu jakichkolwiek śladów Światłości. Jednak wszystkie tropy zdają się prowadzić donikąd. Jednocześnie rozgrywane za kulisami wyprawy starcie między Daimionem a Marutem pociąga za sobą coraz więcej ofiar.

Na Razjela, pozostawionego na tronie Głębi także czyha coraz więcej niebezpieczeństw. Sprzymierzenie sił wydaje się jedyną szansą na zapanowanie nad wszechogarniającym chaosem. Asmodeusz wyrusza z misją ratunkową. Bo nasi w potrzebie, a naszych nie zostawiamy nigdy. Naprawdę, nigdy.

 

 

Reklamy