Kolekcja Mistrzów Polskiej Fantastyki – czyli majstersztyki za półdarmo

 

65186_1Jakiś czas temu, Wydawnictwo Fabryka Słów ogłosiło swój plan wydania kolekcji, w całości złożonej z ksiąg od najznamienitszych, rodzimych twórców fantastyki. Niska cena tomów oraz renoma tytułów znajdujących się w ofercie sprawiają, że jest ona skierowana, zarówno do zagorzałych fanów tego gatunku, jak i tych osób, które dopiero planują rozpoczęcie przygody z polską fantastyką.

Pierwszy tom kolekcji jest już w sprzedaży od 11 stycznia. Jest nim księga otwierająca cykl „Pan Lodowego Ogrodu” Jarosława Grzędowicza. Wydawnictwo Fabryka Słów, postanowiło na początku zabrać czytelników na spotkanie z jednym, z najbardziej charakternych bohaterów, wykreowanych przez polskiego autora –  Vuko Drakkainenem. Będziemy towarzyszyć mu w jego misji ratowania ziemskich badaczy na planecie Midgaard, zamieszkałej przez człekokształtne istoty, wrogo nastawione zarówno do siebie, jak i do obcych.  Kolejne księgi kolekcji będą ukazywać się w czwartki w stałych, dwutygodniowych odstępach. Tomy są wydawane w grubych oprawach i zaprojektowane w taki sposób, by złożenie wszystkich na półce, w odpowiedniej kolejności, dało efekt jedynej w swoim rodzaju, unikatowej grafiki. Ma to zachęcić czytelników do nabycia wszystkich ksiąg, zamiast jedynie wybranych okazów.

Kolekcja „Mistrzów Polskiej Fantastyki” składa się z 40 tomów, co oznacza, że ostatni z nich, będzie dostępny dopiero w lipcu 2019 roku.  Do tego czasu zostaniemy zabrani w podróż po królestwie Troy, wraz z „Achają” Andrzeja Ziemiańskiego, nie będą nam też obce przygody młodego i ambitnego inkwizytora Mordimera Madderdina, by później napić się bimbru i uciąć pogawędkę z Jakubem Wędrowyczem. Zwieńczeniem kolekcji będzie apokalipsa według Michała Gołkowskiego, w jego powieści „Komornik”.

Kolekcja dostępna będzie na stronie akcji oraz w salonikach i działach prasowych EMPIKU, Kolportera, RUCHU, Inmedio, Relay oraz Garmond. Istnieje też możliwość zamówienia prenumeraty z dostawą do domu oraz stałą ceną, wynoszącą 12,99 za tom.

Wydawnictwo Fabryka Słów stworzyło spot promujący zakup pierwszego tomu kolekcji. Można go obejrzeć na oficjalnej stronie akcji. Dodatkowo, dla wszystkich niezdecydowanych udostępniamy opis „Pana Lodowego Ogrodu” Jarosława Grzędowicza:

Planeta powitała go mgłą i śmiercią. Dalej jest tylko gorzej…
Vuko Drakkainen ląduje samotnie na odległej, zamieszkanej przez człekopodobną cywilizację planecie Midgaard. Musi odnaleźć i ewakuować wysłaną tu wcześniej ziemską ekipę badawczą, pod żadnym pozorem nie ingerując w rozwój młodej, nieznanej kultury. Trafia na zły czas. Trwa wojna bogów. Giną śmiertelnicy. Być może zmuszony będzie złamać drugą regułę misji.
Nafaszerowany magią, naszpikowany akcją. Nie spoczniesz, dopóki nie skończysz.

1-fantastyka-box

Reklamy