Premiera remake’u gry „Shadow of the Colossus”

shadowStudio Bluepoint Games zapowiedziało premierę remake’u kultowej gry Shadow of the Colossus na 6 lutego!

Gra Shadow of the Colossus zadebiutowała w 2005 roku, idealnie trafiając w gusta fanów fantastyki oraz osiągając zaskakujące wyniki sprzedaży. Dzisiaj jest już uważana za legendę. Nie dziwi zatem fakt podjęcia się zadania stworzenia jej remake’u. Fani otrzymali wcześniej jedynie remaster gry (wydany w 2011), wersja z 2018 roku jest natomiast pełnym remake’iem dostosowanym do wymagań zarówno obecnej technologii, jak i widzów, z wykorzystaniem zaawansowanych efektów wizualnych. Wszystko to przy zachowaniu starej, tak ciepło przyjętej fabuły:

W Shadow of the Colossus gracz wciela się w Wandera – młodzieńca starającego się przywrócić do życia dziewczynę imieniem Mono, poświęconą w tajemniczym rytuale. By zrealizować swoje zamiary, bohater przekracza granice odseparowanej od reszty świata Zakazanej Krainy i zawiera pakt z mroczną siłą znaną jako Dormin. Okazuje się bowiem, że istnieje możliwość wskrzeszenia jego ukochanej – jednak żeby tak się stało, protagonista musi unicestwić szesnaście tytułowych Kolosów, istot przypominających gigantyczne, ożywione posągi. Mając do dyspozycji jedynie miecz oraz łuk, heros wyrusza w niebezpieczną podróż w towarzystwie wiernego konia Agro.
Remake kultowej pozycji zawsze budzi w wielbicielach wiele emocji. Jak tym razem zostanie przyjęta nowa wersja gry? Czekamy niecierpliwie!
Reklamy