Piąty sezon „The 100”

flat800x800070f-u1Powraca postapokaliptyczny serial o setce nastolatków, którym udało się przeżyć ziemskie kataklizmy. Teraz muszą przetrwać w nieprzyjaznym świecie, co rusz stawiając czoła kolejnym zagrożeniom. The 100 jest adaptacja książki Misja 100 autorstwa Kass Morgan. Światowa premiera piątego sezonu odbędzie się pierwszego lutego.

The 100 jest opowieścią o losach ludzkości po wojnie nuklearnej. Promieniowanie sprawiło, że ziemia stała się niezdatna do zamieszkania. Jedynym ratunkiem dla nich było stworzenie baz kosmicznych, które miały zapewnić przetrwanie gatunku ludzkiego. Problemy techniczne sprawiły, że konieczna była redukcja osób, które zamieszkują stację. Postanowiono wysłać setkę młodocianych przestępców na ziemię, aby sprawdzili czy promieniowanie na jej powierzchni zmalało na tyle, by dało się ją ponownie zasiedlić. Ten bardzo ryzykowny pomysł zakończył się sukcesem. Od tej pory ludzie stawiali czoła kolejnym zagrożeniom, robiąc wszystko, by przetrwać.

W czwartym sezonie Ziemianie musieli rozwiązać problem reaktorów atomowych, które zaczęły wydzielać promieniowanie. Finalnie przez planetę przetoczyła się ogromna fala ognia. Octavia została przywódczynią wolnych ludzi na Ziemi i udała się wraz z nimi do schronu. Bellamy wraz z Raven i kilkoma towarzyszami zbudowali rakietę, która zabrała ich ponownie do stacji kosmicznej, by tam przeczekać kataklizm. Czarna krew pozwoliła Clarke zostać oraz przeżyć na zniszczonej Ziemi i teraz czeka ona na powrót przyjaciół. Piąty sezon postawi przed bohaterami jeszcze więcej wyzwań, o czym informuje nas oficjalny trailer.

Reklamy