Zapowiedź ostatniego sezonu serialu „Gry o tron”

gameMaisie Williams, aktorka, która w kultowym serialu Gra o tron zagrała Aryę Stark, zdradziła w przeprowadzonym niedawno wywiadzie dla magazynu Metro, że ostatni, ósmy sezon kultowego serialu pojawi się w kwietniu 2019 roku.

Nie jest to informacja potwierdzona oficjalnie przez stację HBO, zatem należy podchodzić do niej z dystansem. Wiadomo, że zdjęcia do ostatniego sezonu ruszyły dopiero w październiku zeszłego roku i zakończą się w połowie bieżącego. Spowolnić wydanie produkcji mogą także opóźnienia, wynikające m.in. z potrzeby zastosowania dużej ilości efektów komputerowych. Stacja ujawni zatem dokładny termin wtedy, gdy będzie pewna, że zdoła go dotrzymać.

Informacja podana przez aktorkę jest jednak znacząca, ponieważ zakładając, że nowy sezon pojawi się w kwietniu, prawdopodobne wydaje się, że trafi na wizję, zanim kolejny tom powieściowego cyklu, na którym bazuje serial, o tytule Wichry zimy, będzie miał swoją premierę. Jest to zdarzenie bardzo rzadko spotykane, choć miało już miejsce w 2011 roku, gdy tom pt. Taniec ze smokami ukazał się niecały miesiąc po wydaniu odcinka zamykającego pierwszy sezon serialu. Czy jest to schemat zaplanowany, by koniec miał symboliczny związek z początkiem? Pozostaje czekać, śledząc nowinki publikowane przez wytwórnię. A każdy fan wie, że pierwsze zdjęcia z nowej produkcji mają zawsze swój niepowtarzalny smak…

Reklamy