„Marzyciel” – nowa powieść Laini Taylor

main45Pierwszy tom cyklu Strange The Dreamer dostępny będzie w księgarniach od 14 marca. Za polskie  wydanie Marzyciela autorstwa Laini Taylor, odpowiedzialne jest Wydawnictwo Sine Qua Non.

Amerykańska pisarka znana jest nie tylko z ekstrawaganckich, barwnych fryzur, lecz przede wszystkim z trylogii Córka Dymu i Kości, która okazała się sukcesem na skalę światową. Każdy, kto zna twórczość Laini Taylor, wie, że Marzyciel jest powieścią, na którą warto czekać i wypatrywać wzmianek o niej. Tym razem trafimy do uniwersum, w którym świat marzeń przeplata się z rzeczywistością. Czy Lazlo Strange – (nie)zwykły bibliotekarz – spełni swoje największe marzenie?

Poniżej udostępniamy zarys fabuły Marzyciela:

To marzenie wybiera marzyciela, a nie odwrotnie.

Lazlo Strange od zawsze marzył, aby poznać tajemnice zaginionego miasta Szloch. Jako sierota, a potem skromny bibliotekarz, nawet nie przypuszczał, że ma szansę na odbycie kosztownej wyprawy przez pustynię Elmuthaleth do miejsca, gdzie mieszkają mityczni wojownicy. Dopóki sami nie przekroczyli bramy Wielkiej Biblioteki i nie zaproponowali wyprawy… komuś innemu. Tu liczy się czas i każda podjęta decyzja. Przed Strange’em pojawią się wybory, których nie sposób dokonać, żal, którego nie da się wyleczyć, oraz magia tak prawdziwa, jakby istniała naprawdę.

Zanurz się w świecie pełnym skrywanych od wieków tajemnic, marzeń niebieskich jak opale, jak skrzydła ważki czy niebo, niezwykłych snów, które dyktują zmysły. Czytając Marzyciela, zapomnisz, co jest snem, a co jawą.

Reklamy