Kolejny tom „Cyklu z wampirem”

27073199_10156019162758774_5229386561197211079_nAndrzej Pilipiuk – znany także jako Wielki Grafoman – jest autorem Cyklu z wampirem, w skład którego wchodzi Wampir z M3 i Wampir z MO. Książki prezentujące figurę nieumarłego z perspektywy odmiennej od tej prezentowanej chociażby w Zmierzchu zjednały sobie już rzesze fanów. Tymczasem wydawnictwo Fabryka Słów ogłosiło premierę trzeciego tomu cyklu. Wampir z KC ukaże się czwartego kwietnia.

Przeczytajcie, o czym będzie Wampir z KC:

 

 

Komuna ustępuje miejsca krwiożerczemu kapitalizmowi, co jednak wcale nie oznacza, że wszystko nagle układa się świetnie.
To był taki dobry plan, co mogło się nie udać?! Miały być zyski z wyśrubowanych norm i wakacje w Bułgarii. Miał być wyzysk i poganianie klasy robotniczej batogiem przez spasionego burżuja z cygarem w zębach. Miało być tak pięknie. Miało, ale się…
Wampiry przeżywają szereg traum: najpierw Zakład Pracy wysyła je na urlop. Wiadomo, że najgorsze we wczasach jest to, że nie ma nic do roboty. A bez roboty człowiek głupieje. Wampir również, bo wampir wszak też człowiek, tylko nieco bardziej martwy.
Następnie Drucianka upada, mimo śmiałego planu naprawczego, który miał dziarskim i zwycięskim krokiem wprowadzić kulejący zakład w krwiożerczy kapitalizm. I znowu- najgorsze w bezrobociu jest to, że nie ma nic do roboty.
Może z powodu tych trudnych przeżyć oba wampiry nie mają tyle co kiedyś cierpliwości do kamieniczników czy byłych ubeków i ich pomysłów na nową rzeczywistość. W ogóle ta nowa rzeczywistość jakaś taka…podobna łudząco do tej starej.
Cóż, kapitalizm najwyraźniej już jest, ale kapitalistów zapomnieli dowieźć.

Reklamy