Cixin Liu w kwietniu domknie swoją trylogię

koniec-c59bmierci-okc582adkaCykl Wspomnienie o przeszłości Ziemi zdobył sobie masę fanów fantastyki z całego świata. Po sukcesie Problemu Trzech Ciał oraz Ciemnego Lasu, nadszedł czas na tom – Koniec Śmierci, który będzie zwieńczeniem całej trylogii. Najnowsza książka Cixin Liu ukaże się trzeciego kwietnia. Do polskich księgarni trafi nakładem wydawnictwa Rebis.

Autor trafił w gusta czytelników z całego świata. Jego saga Wspomnienie o przeszłości Ziemi okazała się prawdziwym fenomenem wydawniczym w Stanach Zjednoczonych. Twórczość chińskiego pisarza została doceniona w środowisku literackim poprzez przyznanie mu nagrody Hugo w roku 2015.

Poniżej znajdziecie opis tego, co nas czeka w ostatnim tomie trylogii:

Pół wieku po bitwie w dniu Sądu Ostatecznego groźba powiadomienia Wszechświata o położeniu Trisolaris wciąż powstrzymuje kosmitów przed opanowaniem Ziemi. Dzięki zdobyciu trisolariańskiej wiedzy Ziemia przeżywa wyjątkowy okres dobrobytu. Ludzka nauka się rozwija, a Trisolarianie poznają ziemską kulturę, więc wydaje się, że obie cywilizacje będą mogły dalej współpracować. W tej epoce budzi się z hibernacji Cheng Xin, ekspertka techniczna z początków dwudziestego pierwszego wieku. Przynosi ze sobą wiedzę o zapomnianym programie z czasów kryzysu, który może na zawsze zburzyć równowagę między dwoma światami. Czy ludzkość sięgnie do gwiazd, czy też umrze w kołysce?

Reklamy