Gra „Frostpunk” już prawie gotowa

frostpunkStudio 11 bit ogłosiło, że prace nad projektem Frostpunk dobiegają końca. Dokładna data  premiery nie jest jeszcze znana, jednak można przewidywać, że gra powinna zostać udostępniona w przyszłym miesiącu. Ujawniono także „automatony”, czyli napędzane parą maszyny, które wykorzystamy podczas rozgrywki. Są to olbrzymie maszyny, które będą zastępowały ludzi w ciężkiej pracy oraz ryzykownych zadaniach. Roboty mają być odporne na mróz. Dzięki prowadzeniu badań naukowych odkryjemy różnorodne ulepszenia podzespołów, co pozwoli je jeszcze bardziej ulepszyć.

Jest to fantastyczna wiadomość dla fanów – tym bardziej, że od kilku miesięcy o projekcie było niemal zupełnie cicho. Autorzy wreszcie przerwali milczenie, potwierdzając przede wszystkim, że wydanie gry zaplanowano na koniec obecnego kwartału i na razie wszystko wskazuje, że uda im się dotrzymać tego terminu. W tym miesiącu ma się natomiast rozpocząć ofensywa marketingowa, można się zatem spodziewać wielu ciekawych materiałów i zdjęć z gry.

Twórcy ogłosili także, że Frostpunk traktowany jest jako początek nowej marki. Programiści gry włożyli dużo serca oraz wysiłku w projekt i pragną, by uniwersum to pojawiło się także w innych grach.

Reklamy