Hobbit – wersja ilustrowana

hobbit2bilustrowanyDwunastego lutego w nowym wydaniu powróci światowy klasyk fantastyki. Hobbit J.R.R. Tolkiena powróci nakładem wydawnictwa Zysk i S-ka. Tym razem przygody Bilbo Bagginsa zostaną opatrzone ilustracjami Alana Lee, które dodatkowo pobudzą wyobraźnię czytelnika.

Brytyjski akwarelista i ilustrator nie pierwszy raz zobrazuje twórczość J.R.R. Tolkiena. W przeszłości stworzył grafiki do specjalnej edycji Władcy Pierścieni z okazji setnej rocznicy urodzin autora. Ponadto w filmowej wersji przygód o wędrówce Froda był odpowiedzialny za szkice koncepcyjne.

Poniżej umieszczamy opis Hobbita udostępniony przez wydawnictwo:

Bilbo Baggins to hobbit, który lubi wygodne, pozbawione niespodzianek życie, rzadko podróżując dalej niż do swojej piwnicy. Jego błogi spokój zostaje jednak zakłócony, gdy pewnego na jego progu pojawia się czarodziej Gandalf z gromadą krasnoludów, by porwać go na prawdziwą przygodę. Wszyscy wyruszają po wielkie skarby strzeżone przez Smauga Wspaniałego, wielkiego i bardzo niebezpiecznego smoka. Bilbo niechętnie dołącza do ich misji, nie zdając sobie sprawy, że w drodze do Samotnej Góry spotka zarówno magiczny pierścień, jak i przerażające stworzenie zwane Gollumem.

Reklamy