Zapowiedź gry RPG „Vampyr”

vampVampyr to tworzona przez studio Dontnod Entertainment gra RPG w klimacie urban fantasy, w której wcielimy się w Jonathana E. Reida – żyjącego w trawionym przez pandemię hiszpanki (lata 1918-1919) Londynie lekarza, który pewnej nocy zostaje zamieniony w wampira. Twórcy gry zapewniają, że temat wampiryzmu potraktowany został z powagą i głębią. Podczas rozgrywki będziemy musieli zadać sobie pytanie m. in. o to, jaki wpływ mają dokonywane przez morderstwa na lokalną społeczność. Uśmiercenie niewłaściwej osoby może utrudnić realizację niektórych zadań.

Pierwszym sygnałem, że do premiery coraz bliżej, była miła niespodzianka zamieszczona na kanale GAMEOST na YouTube: trwający 30 minut fragment rozgrywki z Vampyra. Fani otrzymali wcześniej spory kawałek złożonego z dwóch części materiału, jednak upubliczniony niedawno gameplay stanowi dobrą okazję do oceny postępu oraz zmian, które twórcy zastosowali w ostatnich miesiącach. A zmieniło się wiele. Przede wszystkim walka jest teraz nieco bardziej wymagająca, co ucieszy graczy lubiących wyzwania, a do tego wygląda ona teraz dużo atrakcyjniej, animacje stały się płynniejsze i bardziej realistyczne. Dla przykładu, obrażenia fizyczne odnoszone przez bohatera są większe, szczególnie te zadane przez ogień – czyni to grę bardziej związaną z przesądami dotyczącymi nieumarłych. W filmie można zobaczyć także inne wprowadzone ulepszenia czy część możliwości, jakimi będzie dysponował nasz bohater.

Dokładna data premiery nie została jeszcze ujawniona, jednak producenci zapewniają, że możemy spodziewać się jej na wiosnę bieżącego roku. Gra ukaże się w wersjach na komputery osobiste oraz konsole PS4 i Xbox One.

Francuskie studio wyszło naprzeciw oczekiwaniom odbiorców, tworząc inteligentnego wampira w niesamowicie klimatycznej, a wnioskując po ujęciach z gry, niemalże romantycznej scenerii. Zapowiada się na produkcję nietuzinkową, ale czy spełni ona nie tylko estetyczne wymagania graczy?

Reklamy