Premiera „Wędrowca”

sc_s_cover_pl_front-1-686x1024Piętnastego lutego odbędzie się premiera nowej powieści Surena Cormudiana, której akcja osadzona jest w postapokaliptycznej Rosji. Wędrowiec zabierze nas do uniwersum Metro 2033, pierwotnie wykreowanego przez Dimitrija Glukhovsky’ego. Książka ukaże się nakładem wydawnictwa Insignis, które do każdego zakupionego egzemplarza Wędrowca dołączy gratis postapokaliptyczne opowiadanie Dimitrija Glukhovsky’ego Koniec Drogi.

Tytułowym Wędrowcem jest stalker Siergiej Minimalny. Wracając na Tulską, staje się on uczestnikiem niepokojących wydarzeń, których następstwa mogą okazać się zagrożeniem dla wszystkich ocalałych pod ziemią. Aby ich uratować, Siergiej podejmie się niezwykle niebezpiecznej misji.

Do treści powieści odniósł się sam Dimitry Glukhovsky:

Wędrowca czyta się jednym tchem. Bohaterowie są tak autentyczni, że w kilka minut staną się twoimi najlepszymi kumplami. Powieść ma wyjątkowy klimat i wciąga niepowtarzalną fabułą; jest przy tym pełna akcji i zagadek. W metrze Surena, jak w życiu, jest wszystko: radości, zmartwienia, bolączki, lęki. To żywa i prawdziwa książka. Zaręczam, że wam się spodoba.

Reklamy