Premiera „Czarnej Pantery”

Czarna Pantera_Plakat_IMAXW nocy z trzynastego na czternastego lutego do kin trafi ekranizacja słynnej serii Marvel Comics. Po raz pierwszy w Polsce będzie można zobaczyć na wielkim ekranie historię o królu Wakandy – T’Challu.

Czarna Pantera jest opowieścią o młodym władcy, który obejmuje tron po zmarłym ojcu. Od samego początku panowania musi stawić czoła wielu problemom Wakandy. Jego kraj zostaje napadnięty i przed T’Challem stoi niełatwe zadanie pokonania najeźdźcy. Aby tego dokonać młody król musi zdobyć sojuszników, by wydać wrogom walną bitwę i tym samym przesądzić o losach swojego ludu.

Reżyserem filmu jest Ryan Coogler, twórca między innymi Creed: Narodziny Legendy. Na ekranie bedziemy mogli podziwiać takie gwiazdy jak Chadwick Boseman, Michael B. Jordan, Lupita Nyong’o, Danai Gurira, Martin Freeman czy Forest Whitaker.

Poniżej umieszczamy opis Czarnej Pantery:

T’Challa po śmierci ojca wraca do kraju, by objąć tron, lecz wkrótce Wakanda zostaje napadnięta. W obliczu niebezpieczeństwa młody władca zbiera sojuszników, aby pokonać wroga i ochronić swój lud i jego kulturę. By udowodnić, że jest godzien miana króla, T’Challa jako Czarna Pantera staje w obronie nie tylko swojej ojczyzny, ale i całego świata.

Reklamy