„Zrodzony ze Srebra” Briggs ponownie w księgarniach

BRIGGS_ZrodzonyZeSrebra-wyd2_2D-malaCzternastego lutego powróci do księgarni piąty tom przygód Mercedes Thompson. Cykl o perypetiach zmiennokształtnej mechanik aspiruje do rangi światowego klasyka, a jego kolejne części niejednokrotnie znajdowały się na listach bestsellerów. Zrodzony ze Srebra ukaże się nakładem Fabryki Słów.

Patricia Briggs doskonale odnajduje się w gantunku urban fantasy. Potrafi bezbłędnie wpleść wilkołaki, wampiry, czarownice i wiele innych fantastycznych stworzeń, w ponure, miejskie przestrzenie. Do tej pory nakładem Fabryki Słów ukazało się siedem tomów o przygodach Mercedes Thompson: Zew księżyca,Więzy krwi, Pocałunek żelaza, Znak Kości, Zrodzony ze Srebra, Piętno Rzeki i Żar Mrozu. Na łamach Creatio Fantastica pojawiły się recenzje pierwszego, trzeciego i czwartego tomu.

Poniżej umieszczamy opis Zrodzonego ze Srebra udostępniony przez wydawnictwo:

Los i wspomnienia nie dają Mercedes Thompson ani chwili na złapanie oddechu. Ledwie opadł pył, a znów trzeba ruszać do boju.

Ech, ci faceci! Nawet na chwilę nie można ich zostawić samych. Zaraz jeden wpada w depresję i chce popełnić samobójstwo, a drugi rzuca się w płomienie, żeby ratować ukochaną. Nic dziwnego, że Mercedes Thompson ma pełne ręce roboty. A to, że jej mężczyźni to wilkołaki, bynajmniej nie ułatwia sprawy.

Jakby było mało kłopotów, wilkołacze stado wciąż nie chce zaakceptować faktu, że Mercy jest partnerką Alfy, a pewna Królowa Wróżek uparła się odzyskać księgę, która przez przypadek znalazła się w posiadaniu naszego kojota. Żeby ocalić przyjaciół Mercedes musi się tylko udać do magicznej krainy, przeprowadzić z wróżką delikatne negocjacje i wrócić. Najlepiej w całości i to w ciągu godziny.

900x250_dużeKA

Reklamy