Zapowiedź postapokaliptycznej gry „Mad World”

cfZespół Jandisoft zapowiedział, że przewidywany czas światowej premiery postapokaliptycznego projektu MMORPG Mad World to jesień bieżącego roku. Szykuje się nie lada gratka dla fanów ciężkiego, mrocznego klimatu z gustowną oprawą audiowizualną.

Początkowo gra dostępna będzie w wersji przeglądarkowej oraz na systemy mobilne iOS i Android. Twórcy przygotowują także edycję na Steam, a w przyszłości rozgrywka przeniesie się na konsole. Wszystkie te wydania będą ze sobą współgrały, posiadając jeden system kont i pozwalając na wspólną zabawę posiadaczom różnych platform. Tradycyjnie, jak wszystkie azjatyckie produkcje tego typu, gra będzie darmowa, ale wykorzysta system mikropłatności.

Akcja Mad World rozgrywać się będzie w postapokaliptycznym świecie fantasy. Tysiąc lat wcześniej zapomniany kataklizm doprowadził do upadku cywilizacji oraz spowodował mutacje organizmów, które przekształciły się w potwory i rozmaite mroczne istoty, egzystujące na całej planecie. Przetrwali nieliczni, którzy próbują dać początek nowej erze ludzkości. Właśnie te dobre istoty będą bohaterami, w których przyjdzie nam się wcielić. W przeciwieństwie do typowych MMORPG, w Mad World nie funkcjonuje system klas, dzięki czemu swobodnie ukształtujemy naszego bohatera, własnoręcznie dobierając wszystkie jego umiejętności.

W internecie dostępny jest także dwuminutowy zwiastun, na podstawie którego można stwierdzić, że oprawa graficzna gry będzie utrzymana w nowym, ciekawym stylu, mocno odbiegającym od tego, do którego przyzwyczaili nas koreańscy deweloperzy.

Reklamy