Premiera „Assassin’s Creed: Pustynna Przysięga” coraz bliżej

OB_ACDO_front_3DJuż dwudziestego ósmego lutego ukaże się powieść Assassin’s Creed: Pustynna Przysięga autorstwa Olivera Bowdena. Tym razem przenosimy się do starożytnego Egiptu, by obserwować początki Bractwa Asasynów. Książka jest oficjalnym prequelem gry Assassin’s Creed® Origins produkowanej przez Ubisoft. Za nakład odpowiada wydawnictwo Insignis.

Poniżej przedstawiamy zarys fabuły:

 

 

Powieść przenosi nas w daleki rok 70 p.n.e. Po egipskiej ziemi krąży bezwzględny zabójca. Jego misją jest odnaleźć i wyplenić ostatnich Medżajów – członków starożytnej organizacji opartej na więzach krwi.

Szanowany obrońca spokojnego miasteczka Siwy nagle – i niemal bez słowa wyjaśnienia –wyjeżdża. Jego nastoletni syn Bayek zostaje w domu z mnóstwem pytań o swoją przyszłość i poczuciem, że jest mu coś pisane. W pogoni za odpowiedziami chłopak wyrusza w podróż, która poprowadzi go brzegiem Nilu przez tonący w chaosie Egipt i zmusi do stawienia czoła intrygom stanowiącym chleb powszedni Medżajów. Czy Bayek poradzi sobie z czyhającymi nań niebezpieczeństwami? Czy dorówna legendzie swojego ojca?

Reklamy