„Magia krwawi” wkróce w sprzedaży

ANDREWS_MagiaKrwawi-wyd2-OKLADKA-768x1260Dziewiątego marca ukaże się wznowienie czwartego tomu serii poświęconej Kate Daniels. Jest on zatytyłowany Magia krwawi. Za nakład odpowiada wydawnictwo Fabryka Słów. Poprzednie części to Magia kąsaMagia parzy Magia uderza.  Autorami serii są Ilona i Andrew Gordon publikujący pod wspólnym pseudonimem Ilona Andrews.

Kate Daniels to władająca magią najemniczka, której życiowym celem jest zabicie tajemniczego Rolanda – będącego jednocześnie jej prawdziwym ojcem. Na drodze do osiągnięcia owego celu napotyka ona wampiry kierowane przez ogromną koroporację, Gromadę zmiennokształtnych i wiele bóstw odradzających się dzięki falom magii…

A oto zarys fabuły powieści Magia krwawi:

To nieprawda, że rodziny się nie wybiera. 

Atlantę nawiedza śmiertelnie groźna zaraza. To demonstracja siły i władzy urządzana przez starożytną boginię chorób. Nawiasem mówiąc, ciotkę Kate Daniels.

Siedem plag spada i gromi miasto. Jad, Potop, Huragan, Wstrząs, Bestia, Pożoga i najgroźniejszy z nich, Mrok. Bogini ulegają kolejno rządzące Atlantą: Gildia Najemników, Świątynia, Zakon i Gromada. Najwyższy czas, by ktoś wziął sprawy w swoje ręce. Kate, Curran i pies z piekła rodem rzucają się w wir wydarzeń. Będzie naprawdę ostro!

_1170x400_magia_opetani

Jeśli nie mieliście jeszcze przyjemności poznać świata, w którym osadzona jest akcja powieści, przeczytajcie koniecznie kilka słów o nim:

Świat po magicznej apokalipsie.

Postęp techniczny był u szczytu swojego rozwoju, gdy do Atlanty wróciła magia i zniszczyła właściwie całą technologię.

Fale magii pojawiają się bez ostrzeżenia i znikają równie nagle. Gdy magia napływa, cała technologia zamiera – samoloty spadają, samochody nie działają, brakuje elektryczności.

Kiedy magia odpływa, znów zaczyna działać technologia.

Jest to dziwny, pokręcony świat.

Magia niszczy drapacze chmur, w końcu większość z nich się obali i upadnie, pozostaną tylko szkielety.

W tym świecie mieszka Kate Daniels.

Kate lubi walkę mieczem i ma trudności z kontrolą tego, co mówi…

Magia w jej krwi sprawia, że ​ jej życie z założenia nie może być proste… 

Reklamy