Pierwszy tom serii „Elementals”

Proroctwo_cieni_front_72dpi (1)dNa półkach polskich księgarń pojawi się wkrótce odpowiedź na serie opowiadające o Harrym Potterze i Percym Jacksonie. Pierwszy tom cyklu Elementals nosi tytuł Proroctwo cieni i ukaże się 25 maja nakładem Wydawnictwa Kobiecego. Autorką książek o Nicole Cassidy jest Michelle Madow. Twórcą polskiego tłumaczenia jest Daria Kuczyńska-Szymala.

Proroctwo cieni można zamówić w przedsprzedaży w promocyjnej cenie. Więcej szczegółów znajduje się na stronie Wydawnictwa Kobiecego.

Poniżej zamieszczamy opis fabuły:

Nicole Cassidy zmuszona do zmiany miasta i szkoły nieoczekiwanie dowiaduje się, że jest wiedźmą. Jej nowi koledzy są mocno zdziwieni tym, że nie wiedziała o swoim pokrewieństwie z greckimi bogami, którym zawdzięcza niezwykłe umiejętności. Dziewczyna ma dużo do nadrobienia, bo lekcje w klasie ukrytej za biblioteką, nie zapowiadają się na łatwe. Reszta uczniów doskonale zna swoją historię i od dawna uczy się panowania nad swoimi mocami.

Kiedy na niebie pojawia się Kometa Olimpijska, Nicole i czterech uczniów zostają obdarzeni mocami żywiołów, ale zostaje też osłabiony portal, który chronił świat przed groźnymi potworami. Nicole, Kate, Chris, Blake i jego dziewczyna Danielle muszą stawić czoła Proroctwu, według którego tylko oni mogą przywrócić równowagę światu. Zadanie byłoby dużo łatwiejsze, gdyby pomiędzy Nicole i Blakiem nie zaczęło się rozwijać gorące uczucie, które może przeszkodzić w wypełnieniu ich zadania.

Michelle Madow na nowo opowiada historię greckiej mitologii, przenosząc stare wierzenia do współczesnych czasów. Jej bohaterowie to zwykli uczniowie, którzy niespodziewanie odkrywają swoje przeznaczenie.

 

Reklamy