Ekranizacja kolejnej powieści Stephena Kinga

Stephen King Portrait Session

Jesienią ubiegłego roku świat obiegła informacja o kolejnej ekranizacji powieści Stephena Kinga Smętarz dla zwierzaków (Pet Sematary). Pierwsza filmowa adaptacja miała premierę w 1989 roku. Wyreżyserował ją Mary Lambert, a za scenariusz odpowiadał Stephen King.

Najnowsza produkcja owiana jest jeszcze tajemnicą. Nie jest jeszcze znana data premiery ani odtwórcy głównych ról. Wiadomo jednak, że reżyserią zajmą się Kevin Kolsch i Dennis Widmyer, natomiast za scenariusz odpowiadać będzie Jeff Buhler. To właśnie on obiecuje, że ta ekranizacja będzie ucztą dla fanów Kinga. Przeczytajcie, co mówi o Smętarzu dla zwierzaków:

Gdy zaczęliśmy dyskusje, chcieliśmy trzymać się materiału źródłowego, ale pokazać te przemawiające do wyobraźni sceny w nowoczesnej formie. Pragniemy pokazać głębię psychologiczną postaci książki, która moim zdaniem jest najstraszniejszym horrorem Kinga.

Ta książka sponiewierała mnie, kiedy przeczytałem ją w szkole średniej. Słyszałem, że King chciał ją wyrzucić do śmieci, gdyż była zbyt przerażająca i mroczna. Dopiero jego żona i przyjaciel, Peter Straub, przekonali go, że powinien ją opublikować. Teraz sam mam dzieci, w wieku pięciu i dziewięciu lat, bardzo więc do mnie przemawia ta historia o bólu i utracie dziecka. Jak daleko posunąłby się ojciec, żeby wymazać to tragiczne wydarzenie?

Reklamy