Premiera pierwszego tomu z serii „Znak kruka”

CzarnoskrzydlyJuż 20 czerwca odbędzie się premiera książki Eda McDonalda Czarnoskrzydły (Blackwings). Książka ukaże się na polskim rynku nakładem Wydawnictwo MAG. Nowa publikacja to pierwszy tom serii Znak kruka. Składają się na nią wydane do tej pory Czarnoskrzydły (Blackwings) oraz Ravencry, który nie doczekał się jeszcze polskiego tłumaczenia.

Nowa książka Wydawnictwa MAG została oceniona przez Anthonego Ryana – autora bestsellera Legion płomienia jako:

„Niezwykle przebojowy debiut fantasy, który łączy w sobie pomysłowość Chiny Miéville’a z dynamiczną przygodową narracją Davida Gemmella”.

Zachęcamy do przeczytania zarysu fabuły Czarnoskrzydłego:

Pod popękanym i wyjącym niebem rozciąga się rozległe, skażone Nieszczęście, tajemnicza pozostałość wyniszczającej wojny z nieśmiertelnymi istotami znanymi jako Królowie Głębi. Wojna zakończyła się niemal przed wiekiem, a wrogów trzyma w szachu tylko istnienie Maszynerii, straszliwej broni strzegącej granic Nieszczęścia. Nieprzyjaciel przyczaił się po drugiej stronie zatrutej ziemi niczyjej, tętniącej od zwichrowanej magii i złowrogich widm. Obserwuje. Wyczekuje.

Łowca nagród Ryhalt Galharrow oddycha pyłem Nieszczęścia od dwudziestu gorzkich lat. Kiedy dostaje rozkaz odszukania zamaskowanej arystokratki w przygranicznej placówce, niespodziewanie wpada w sam środek szturmu Królów Głębi, który może oznaczać, że nieśmiertelni przestali się lękać Maszynerii. Tylko imponujący pokaz mocy poszukiwanej kobiety, Lady Ezabeth Tanzy, pozwala odeprzeć napastników.

Ezabeth jest cieniem z ponurej przeszłości Galharrowa. Wspólnie wpadają w sieć spisku, który grozi zerwaniem kruchego pokoju, jaki gwarantowała Maszyneria. Galharrow nie jest gotowy na poznanie prawdy o krwi, którą przelał, i bogach, którym ma służyć…

Reklamy