Premiera wyjątkowej antologii

inne-swiatyDwudziestego trzeciego maja nakładem wydawnictwa Sine Qua Non ukaże się książka Inne Światy. Jest to antologia zainspirowana pracami Jakuba Różalskiego. W zbiorze znajdą się opowiadania takich pisarzy jak Jacek Dukaj, Aneta Jadowska, Anna Kańtoch, Jakub Małecki, Sylwia Chutnik czy Jakub Żulczyk.

Jakub Różalski to malarz, artysta koncepcyjny i ilustrator, twórca słynnego projektu 1920+. Swoją przygodę ze sztuką rozpoczynał na papierze i płótnie, na długo przed odkryciem grafiki komputerowej. W twórczości łączy klasyczne motywy i malarskość z nowoczesnym wzornictwem oraz oryginalnymi pomysłami. Największą jego inspiracją jest malarstwo przełomu XIX i XX wieku, historia, a także codzienne życie. Na podstawie jego obrazów powstają gry komputerowe i planszowe.

Przeczytajcie zapowiedź wydawcy:

Mistrzowie słowa i dziesięć całkowicie odmiennych opowieści. Co je łączy? Fascynacja obrazami jednego z najbardziej docenianych polskich artystów współczesnych. Niesamowite obrazy Jakuba Różalskiego i ich nieoczywisty przekaz budzący niepokój, często grozę, znajdują odzwierciedlenie w historiach stworzonych przez znakomitych autorów.

 

Reklamy