Nowa książka autora powieści „Podzieleni” już w księgarniach

5ad0e4cb38128W księgarniach jest już dostępna powieść Neal Shusterman pod tytułem Kosodom. Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Filia. Neal Shusterman to amerykański autor, który piszę przede wszystkim książki dla młodzieży i dorosłych. Jego najbardziej znanym cyklem powieści są Podzieleni.

Nowa książka to bezpośrednia kontynuacja Kosiarzy. Obie pozycje należą do serii Żniwa śmierciW nowym tomie dwóch głównych bohaterów – Citra i Rowan – nie mogą uzgodnić wspólnej polityki Kosodomu, co powoduje, że stają po dwóch stronach barykady. Zachęcamy do przeczytania streszczenia wydawcy:

Rowan na własną rękę poddaje go próbie ognia. Zaraz po Zimowym Konklawe porzuca organizację i zwraca się przeciw zepsutym kosiarzom – nie tylko w Midmeryce, ale na całym kontynencie. Staje się mrocznym bohaterem – Kosiarzem Lucyferem, karzącym ogniem okrutnych sędziów.

Citra, jako nowicjuszka znajdująca się pod bacznym okiem sędzi Curie, również dostrzega zepsucie, ale pragnie walczyć się z nim od środka. Jej próby są jednak udaremniane na każdym kroku, a kosiarze „nowego porządku” zagrażają jej.

Oboje uświadamiają sobie, że nie zwyciężą w pojedynkę, nawet z pomocą sędzi Curie i sędziego Faradaya. Rowan postanawia zaryzykować i „uśmiercić się”, by porozmawiać z Thunderheadem – jedynym bytem na tyle mądrym, by rozwiązać dramatyczne problemy dręczące ten z pozoru perfekcyjny świat. Ale czy nawet tak potężne stworzenie jest w stanie pomóc? Czy też stanie się jedynie świadkiem upadku?

Reklamy