„Outsider” wkrótce w księganiach

Już 5 czerwca odbędzie się premiera nowej książki Stephena Kinga, która ukaże siępobrane nakładem Wydawnictwa Prószyński i S-ka. Outsider to opowieść o okrutnym morderstwie i następującym po nim śledztwie. Terry Maitland, główny podejrzany o popełnienie zbrodni, to z pozoru miły i opanowany mieszkaniec Flint City. Czy lubiany trener drużyn młodzieżowych, nauczyciel angielskiego, a także mąż i ojciec dwóch córek może być mordercą? Czy główny oskarżony ma drugie oblicze i nie jest tym, za kogo się podaje? Odpowiedź na to pytanie zaszokuje czytelnika.

Nowa powieść Kinga to jedna z najbardziej niepokojących i absorbujących opowieści. Stephen King to mistrz budowania napięcia, które towarzyszy czytelnikom do ostatniej strony każdej jego książki.

Zachęcamy do przeczytania krótkiej zapowiedzi Outsidera:

W parku miejskim znalezione zostaje zmasakrowane ciało jedenastoletniego chłopca. Naoczni świadkowie i odciski palców nie pozostawiają wątpliwości: sprawcą zbrodni jest jeden z najbardziej lubianych obywateli Flint City. To Terry Maitland, trener drużyn młodzieżowych, nauczyciel angielskiego, mąż i ojciec dwóch córek. Detektyw Ralph Anderson, którego syna Maitland kiedyś trenował, nakazuje przeprowadzić natychmiastowe aresztowanie w świetle jupiterów. Maitland ma wprawdzie alibi, ale Anderson i prokurator okręgowy wkrótce zdobywają kolejny niezbity dowód: ślady DNA. Sprawa wydaje się oczywista.

Reklamy