Bohaterowie Tolkiena na małym ekranie

AragornWiemy już, o kim będzie opowiadać pierwszy sezon serialu opartego na trylogii Władca Pierścieni J. R. R. Tolkiena. Wedle zagranicznych źródeł, głównym bohaterem będzie Obieżyświat. W trakcie oglądania poszczególnych odcinków widzowie poznają historię władcy Gondoru. Aragorn urodził się w 2931 roku Trzeciej Ery i był potomkiem Isildura w linii prostej. Wychowywał się w Rivendell pod zmienionym imieniem Estel (co w języku sindarin znaczy ‚Nadzieja’), a o swym dziedzictwie dowiedział się dopiero w wieku dwudziestu lat, czyli po osiągnięciu dojrzałości.

Za produkcję serialu będzie odpowiadać Amazon Studios. Wedle umowy – opiewającej na kwotę 250 milionów dolarów – producenci muszą rozpocząć pracę nad odcinkami pierwszego sezonu najpóźniej jesienią 2019 roku (czyli w dwa lata od podpisania umowy, co wydarzyło się w listopadzie 2017 roku). Studio ma współpracować z Tolkien Estate and Trust, wydawnictwem HarperCollins odpowiadającym za nakład książek Tolkiena oraz New Line Cinema.

Według portalu The One Ring Peter Jackson jest brany pod uwagę jako jedna z osób, które mają być odpowiedzialne za produkcję serialu. Nienane są jeszcze szczegóły dotyczące obsady, lecz wiadomo, że Ian McKellen – wcielający się w rolę Gandalfa – podczas wywiadu w audycji radiowej BBC wyraził chęć ponownego odgrywania czarodzieja, dodając: „Nie powiedziałem jeszcze tak, bo jeszcze mnie o to nie poproszono. Ale sugerujesz, że ktoś inny miałby to zagrać? Gandalf ma ponad 7000 lat, więc nie jestem za stary!” (źrodło). Podobnie uważa Sean Astin (występujący w filmach Jacksona jako Samwise Gamgee), który tak podsumował pomysł na serial (źródło):

Mówiłem przez 15… może 12 lat po ukazaniu się Władcy Pierścieni, że to zostanie przerobione. I ludzie zawsze mówili „Och, nie, to nigdy nie zostanie przerobione! To klasyka! Nigdy nie mogliby tego przebić!”. A ja na to: „Nie, to się przerobi. To ogromna historia! A postaci są takie kochane.

Serial opierający się na książkach Tolkiena ma stanowić prequel to wydarzeń znanych z filmów Petera Jacksona. Biorąc pod uwagę opisany przez brytyjskiego pisarza folklor, żywe postaci i wielką ilość interesujących wydarzeń oraz wzajemnych powiązań pomiędzy nimi, możemy się spodziewać naprawdę interesującej produkcji.

Reklamy