Nowy tom serii „Apollo i boskie próby” już w księgarniach

apollo-i-boskie-proby-tom-3-labirynt-ognia-b-iext52784468W księgarniach już jest dostępna nowa książka Ricka Riordana o tytule Apollo i boskie próby. Labirynt ognia. Pozycja ukazała się na rynku nakładem Galerii Książki. Jest to trzeci tom serii opowiadającej o bogu Apollo, któremu Zeus wymierza karę i strąca na Ziemię. Apollo staje się nieudolnym i nieporadnym nastolatkiem Lesterem Papadopoulosem. Lester, aby ponownie zasiąść na Olimpie, musi poddawać się licznym próbom.

Pierwszy tom serii ukazał się w 2016 roku i opowiadał o początkach przygód Apolla na Ziemi. Drugi tom został wydany w ubiegłym roku i był kontynuacją przygód wygnanego boga, który wyruszył w niebezpieczną i pełną niespodzianek podróż przez Amerykę Północną. Na różnego typu portalach o książkach i literaturze widać, że oba tomy zyskały dużą popularność wśród czytelników. Wszystkie części serii Apollo i boskie próby tłumaczony są przez Agnieszkę Fulińską i wydawane przez Galerię Książki. Naszych czytelników zachęcamy do zapoznania się ze streszczeniem wydawcy Labiryntu ognia:

Z pomocą przyjaciół półbogów Lester zdołał przetrwać dwie próby: pierwszą w Obozie Herosów i drugą w Indianapolis, gdzie Meg otrzymała Mroczną Przepowiednię. Słowa, które wypowiedziała, siedząc na Tronie Pamięci, ujawniły, że złowrogi triumwirat rzymskich cesarzy planuje atak na Obóz Jupiter. Podczas gdy Leo leci na Festusie, aby ostrzec rzymski obóz, Lester i Meg muszą przedostać się przez Labirynt, by odnaleźć trzeciego cesarza – oraz Wyrocznię, która mówi zagadkami – gdzieś na południowym zachodzie Ameryki. W tej ponurej przepowiedni jest iskra nadziei: „Kopyta przewodnikiem będą w drogi trudach” – bohaterom będzie towarzyszył satyr, a Meg wie, do kogo zwrócić się o pomoc…

Reklamy