„Zabójcze maszyny” wkrótce w kinach

Już w grudniu na ekranach kin pojawi się nowy film Petera Jacksona. Zabójcze maszyny to produkcja stworzona na podstawie pierwszego tomu bestsellerowej serii o tym samym tytule autorstwa Philipa Reevea. W rolach głównych zobaczymy między innymi Herr Hilmar, Stephena Langa czy Hugo Weavinga. Zachęcamy do obejrzenia oficjalnego trailera:

 

Nim jednak wybierzecie się do kin, warto sięgnąć po książkę. Seria Zabójcze maszyny została stworzona z myślą o młodych czytelnikach. Pierwszy tom to światowy bestseller, który został przetłumaczony na ponad trzydzieści języków. W Polsce ukazała się w 2001 roku nakładem wydawnictwa Amber. Dodatkowo informujemy, że jeszcze przed premierą filmu w księgarniach ukaże się drugi tom serii. Na razie jednak polecamy uwadze opis pierwszej części:

Sześćdziesiąt minut – tyle wystarczyło, żeby zniszczyć ludzką cywilizację. Tysiące lat później nastała nowa era ruchomych miast. Miasta drapieżcy na gigantycznych gąsienicach przemierzają wyludnioną Ziemię. Polują: atakują, walczą i pożerają się nawzajem.

Londyn dostrzegł zdobycz. Małe miasteczko nie ma szans. Londyn jest wielki, szybki i… głodny.

Podczas polowania Wielki Mistrz Cechu Historyków Londynu zostaje zaatakowany sztyletem przez tajemniczą dziewczynę. Życie ratuje mu młody czeladnik. W pogoni za napastniczką zostaje wyrzucony z pędzącego miasta. Na jałowych pustkowiach wielkiego Terenu Polowań tych dwoje, których wszystko dzieli, jest zdanych tylko na siebie. Wśród przemocy, brutalności i nieustannego niebezpieczeństwa Tom i Hester muszą walczyć o życie i przyszłość świata…

Reklamy