Powrót do Meekhanu w listopadzie —doskonałe wieści z Polconu

MeekmapaW ten weekend w Toruniu trwa Polcon, czyli najstarszy polski festiwali fantastyki. Podczas trwania wydarzenia miłośnicy fantastyki mają możliwość udziału w spotkaniach autorskich, a także różnego typu panelach tematycznych.

Podczas jednego z takich paneli, a dokładnie Spotkania z autorami wydawnictwa Powergraph ogłoszona została doskonała nowina. Już 28 listopada w księgarniach pojawi się kolejny tom Opowieści z Meekhańskiego Pogranicza Roberta M. Wegnera. Nowa książka będzie nosić tytuł Każdego martwego marzenia i ukaże się oczywiście nakładem wydawnictwa Powergraph. Tą rewelacyjną wiadomością z uczestnikami Polconu podzieliła się Katarzyna Sienkiewicz-Kosik.

Na serię Opowieści z Meekhańskiego Pogranicza składają się następujące tomy:

  • Opowieści z meekhańskiego pogranicza. Północ–Południe
  • Opowieści z meekhańskiego pogranicza. Wschód–Zachód
  • Niebo ze stali. Opowieści z meekhańskiego pogranicza.
  • Pamięć wszystkich słów. Opowieści z meekhańskiego pogranicza

Warto dodać, że autor cyklu został pięciokrotnie uhonorowany nagrodą Janusza A. Zajdla. Po raz pierwszy za odpowiadanie Wszyscy jesteśmy Meekhańczykami, które znalazło się w tomie Opowieści z meekhańskiego pogranicza. Północ–Południe. W 2013 roku Zajdlem uhonorowano opowiadanie Jeszcze jeden bohater oraz powieść Niebo ze stali. Ponownie i dwukrotnie nagroda Janusza A. Zajdla trafiła do Roberta M. Wegnera w 2016 roku. Wtedy za opowiadanie Milczenie owcy oraz powieść Pamięć wszystkich słów. Opowieści z meekhańskiego pogranicza. Ponadto Wegner otrzymał wyróżnienie Nagrody Literackiej im. Jerzego Żuławskiego w 2013 roku, natomiast trzy lata później powieść Pamięć wszystkich słów zdobyła tę nagrodę.

Reklamy