Marta Kisiel i Rafał Kosik z Zajdlami!

37182148_1784233008290835_763461386398334976_nTegoroczna Nagroda Fandomu Polskiego im. Janusza A. Zajdla za powieść i opowiadanie w roku 2017 trafiła, odpowiednio, do Rafała Kosika za „Różaniec”, opublikowany nakładem Powergraphu, i do Marty Kisiel za opowiadanie „Szaławiła”, wydane przez Uroboros. Gratulujemy laureatom!

„Różańcem” Kosika zachwycaliśmy się jeszcze we wrześniu ubiegłego roku. Redaktor naczelny „Creatio Fantastica”, Krzysztof M. Maj pisał o powieści:

To nie tylko wizja świata zbudowanego niby „różaniec miast nanizanych na nici grawitacyjne”, jak pada wprost w jednym z przepięknych opisów zawartych w powieści. To także wizja różańca przyczynowo-skutkowego, w którym nie ma ani początku, ani końca dla łańcucha bytów i zdarzeń, stojących za kreacją świata uporczywie dążącego do pozbycia się jednej zmiennej: ludzkiej skłonności do podejmowania destrukcyjnych i autodestrukcyjnych decyzji. […] Powieść Kosika wychodzi daleko granice typowej dystopijnej wizji zagłady idealnego świata, wiodąc nas tam, gdzie wszystkie ludzkie rojenia mają swój początek, a jednocześnie i zarazem swój koniec, a mianowicie poza (metaforycznie rozumiany) horyzont zdarzeń.

To już 35 edycja Nagrody, przyznawanej corocznie w plebiscycie przez uczestników „Polconu”. Szczegółowe informacje o nagrodzie, nominowanych powieściach, opowiadaniach i laureatach znajdują się na stronie zajdel.art.pl

Reklamy