Kevin Hearne powraca z nowym cyklem

37746053_1806976072685327_1056501769439281152_nJuż jutro w księgarniach pojawi się książka Kevina Hearne’a pod tytułem Plaga olbrzymów. Jest to pierwszy tom nowego cyklu Siedem kenningów. Ta pozycja ukaże się nakładem Wydawnictwa Rebis. Przypominamy, że Kevin Hearne zyskał uznanie czytelników, a jego książki trafiły na listę bestsellerów New York Timesa za sprawą serii Kroniki Żelaznego Druida. Bardzo nas ciekawi, czy nowa seria również będzie cieszyć się takim powodzeniem wśród czytelników. Na werdykt miłośników przyjdzie nam jeszcze poczekać, a na razie zachęcamy do przeczytania krótkiej zapowiedzi fabuły Plagi olbrzymów:

Wojowniczka Tallynd musi stawić czoło inwazji olbrzymów, które zamierzają wyciąć w pień cały jej kraj. Właśnie rozpoczęła się dla niej gra o najwyższą stawkę: życie synów. Z kolei Abhi, którego rodzina zawsze parała się łowami, marzy o innym życiu i wyrusza na poszukiwanie swego przeznaczenia. Wkrótce okazuje się, że włada magiczną mocą, która może się okazać niezastąpiona w walce z olbrzymami – jeśli wcześniej nie zniszczy jego. Historykowi Dervanowi zaś, któremu marzy się proste, ciche życie, władca zleca spisanie opowieści tajemniczego barda. Uczony zostaje wciągnięty w skomplikowaną polityczną intrygę. Czy teraz na jaw wyjdą i jego najskrytsze sekrety?

W tym magicznym świecie, pełnym koszmarów i cudów, losy niezwykle barwnych postaci przeplatają się w głębokiej, wzruszającej opowieści o odwadze i wojnie, o zwykłych ludziach, którzy stają się bohaterami, o ich życiu, które przechodzi do legendy.

Reklamy