Świat koszmarów i cudów

plaga-olbrzymow-w-iext52975716Kevin Hearne powraca z kolejną powieścią – tym razem jest to Plaga olbrzymów (A plague of Giants) otwierająca cykl Siedem kenningów (The Seven Kennings Trilogy). Książka ukazała się 31 lipca nakładem Domu Wydawniczego Rebis. Liczy ona 720 stron, a za tłumaczenie odpowiada Marta Smulewska.

Kevin Hearne jest autorem bestsellerowych Kronik Żelaznego Druida, a także powieści z uniwersum Star Wars: Dziedzic Jedi.

Poniżej znajdziecie zarys fabuły Plagi olbrzymów:

Wojowniczka Tallynd musi stawić czoło inwazji olbrzymów, które zamierzają wyciąć w pień cały jej kraj. Właśnie rozpoczęła się dla niej gra o najwyższą stawkę: życie synów. Z kolei Abhi, którego rodzina zawsze parała się łowami, marzy o innym życiu i wyrusza na poszukiwanie swego przeznaczenia. Wkrótce okazuje się, że włada magiczną mocą, która może się okazać niezastąpiona w walce z olbrzymami – jeśli wcześniej nie zniszczy jego. Historykowi Dervanowi zaś, któremu marzy się proste, ciche życie, władca zleca spisanie opowieści tajemniczego barda. Uczony zostaje wciągnięty w skomplikowaną polityczną intrygę. Czy teraz na jaw wyjdą i jego najskrytsze sekrety?

W tym magicznym świecie, pełnym koszmarów i cudów, losy niezwykle barwnych postaci przeplatają się w głębokiej, wzruszającej opowieści o odwadze i wojnie, o zwykłych ludziach, którzy stają się bohaterami, o ich życiu, które przechodzi do legendy.

 

Reklamy