Nowa seria o adeptach Akademii Magii

39388084_852510118278987_8268191672664326144_nNiedawno wydawnictwo Uroboros zapowiedziało na Facebook’u nową serię książek.

Już 19 września ukaże się Czarny Mag. Rok pierwszy autorstwa Rachel E. Carter. Będzie to pierwszy tom opowiadający o rodzeństwie piętnastolatków, którzy zostają przyjęci do Akademii Magii, co zawsze było ich wielkim marzeniem. Czy jednak uda im się zdać do następnej klasy i zdobyć upragnione umiejętności? Tego wszystkiego dowiemy się już we wrześniu. Teraz zapraszamy do przeczytania opisu fabuły:

Rudowłosa piętnastolatka Ryiah (zwana Ry) i jej brat bliźniak Alexander mają jedno marzenie: zostać magami. Realizacja tego celu się przybliża, gdy zostają przyjęci do Akademii Magii. Okazuje się jednak, że kandydatów na adeptów jest wielu, zaś rodzeństwo wyróżnia się na tle rówieśników niskim pochodzeniem, brakami w wiedzy i niedostatkiem siły fizycznej. Wywodzący się z arystokratycznego rodu książę Darren i jego przyjaciółka Priscilla szczególnie dają odczuć rodzeństwu, gdzie jest ich miejsce.
Ry odstaje od grupy tak wyraźnie, że padają nawet sugestie, iż powinna zrezygnować. Dziewczyna jednak się nie poddaje, potajemnie przesiaduje w bibliotece, ćwiczy walkę wręcz z córką rycerza Ellą.
Nieoczekiwanie z pomocą Ry przychodzi jej dotychczasowy wróg, Darren. Chłopak zaczyna okazywać jej swoją sympatię. Czy to podstęp? Czy Ry uda się zdać egzaminy i kontynuować naukę w wymarzonej szkole?

Reklamy