Patronat CF: Powrót do świata wikingów

Okładka Umrzesz kiedy umrzeszJuż 31 października odbędzie się premiera nowej książki Angusa Watsona Umrzesz kiedy umrzesz. Autor po raz kolejny przenosi nas do brutalnego świata wikingów, w którym nie wiadomo kto dożyje następnej bitwy, a kto zasiądzie przy stole Wszechojca.

Angus Watson, niczym prawdziwy skald, snuje przed nami epicką opowieść pełną intryg i zwrotów akcji. Bohaterem jego nowej powieści zostaje Finn – wiking, któremu nieśpieszno oddać życie w walce. Jego plan na spokojne życie przepada, gdy wroga armia niszczy jego rodzinną wioskę, a on, chcąc nie chcąc, wyrusza w podróż, mogącą odmienić jego los…

Zmuszona do wspólnego działania, niedobrana grupa towarzyszy, przemierzać będzie niebezpieczne, obce krainy, mierząc się z przeciwnościami losu oraz własnymi słabościami. Na swej drodze spotkają nieznane bestie i potwory. Towarzysze podróży stają się także celem poszukiwań krwiożerczych zabójczyń.

Zapraszamy do przeczytania opisu wydawcy:

Człowiek nie może zmienić swojego przeznaczenia.

Rzuć się więc w wir bitwy, bo możliwości są tylko dwie: albo czeka cię chwała zwycięzcy, albo zasiądziesz do stołu Odyna, gdzie rychło wychylisz kielich z przodkami. A przynajmniej tak to widzi lud Finna.

Natomiast sam Finn wolałby przeżyć. Gdy jego wioska zostaje zmasakrowana przez wrogą armię, Finnbogi zwany Zbukiem oraz grupka przyjaciół i niezupełnie-przyjaciół ruszają w drogę, która wiedzie ich przez nieprzyjazną i niebezpieczną krainę. Aby przeżyć, Finn musi być dzielny i waleczny jak nigdy dotąd.

Umrzesz kiedy umrzesz ukaże się nakładem wydawnictwa Fabryka Słów. Jest to pierwszy tom zapowiedzianej trylogii Na zachód od zachodu. Książkę przetłumaczył Maciej Pawlak.

Reklamy