Świat z sześcianów wkracza do literatury

minecraft-wyspaMinecraft: The Island Maxa Brooksa to pierwsza oficjalna powieść w uniwersum gry studia Mojang AB. Książka ogłoszona została bestsellerem „New York Timesa”, podobnie jak poprzednia powieść Brooksa World War Z.

Polski przekład Ewy Ziembińskiej ukazał się nakładem wydawnictwa Muza S.A i dostępny jest w księgarniach od 24 października. Wyspa jest pierwszą częścią z zapowiadanej serii książek Minecraft. Kolejny tom Wypadek planowany jest na wiosnę 2019 roku. Cykl przeznaczony jest zarówno dla starszych, jak i młodszych czytelników.

Poniżej opis od wydawcy:

Samotny rozbitek wyrzucony na plażę rozgląda się z ciekawością. „Gdzie ja jestem? Kim jestem? Dlaczego wszystko wokół jest zrobione z bloków?” Nie ma czasu, by się nad tym zastanawiać. Robi się ciemno, trzeba znaleźć schronienie i coś do jedzenia! A jednocześnie uważać, żeby samemu nie stać się pożywieniem dla groźnych zombie, które pojawiają się po zapadnięciu zmroku. Następne zadania to budowa domu, ucieczka przed uzbrojonymi szkieletami i falą rozżarzonej lawy. Jedynie prawdziwy śmiałek poradzi sobie w sytuacji, gdy do dyspozycji ma tylko prymitywne narzędzia!

W świecie Minecrafta liczą się odwaga i kreatywność. Tylko dzięki nim da się poznać liczne sekrety, które kryje wyspa. Można eksplorować lasy i pozyskiwać z nich różne surowce, w podziemnych tunelach czekają skarby. Czasem trafią się moby, które trzeba pokonać.

Reklamy