Powrót zaklinacza

Okładka Zaklinacz RebeliaW ubiegłą środę odbyła się premiera nowej powieści Tarana Matharu. Zaklinacz. Rebelia ukazał się nakładem Wydawnictwa Jaguar.
Książka jest prequelem poczytnej trylogii fantasy Summoner i opowiada o przeszłości Arcturusa – tytułowego zaklinacza. Nowy tom trylogii to opowieść o zwyczajnym chłopaku, który odkrywa w sobie niezwykłe zdolności. Czytelnik poznaje przeszłość głównego bohatera, dowiaduje się o jego szkoleniu i podróży, którą odbył, by ostatecznie stać się jedną z najpotężniejszych postaci w królestwie…

Nim sięgniecie po Zaklinacza. Rebelię zachęcamy do zapoznania się z opisem wydawcy:

Swego pierwszego demona przyzwał z eteru będąc zaledwie ubogim stajennym. Jako pierwszy w dziejach Hominum pochodzący z ludu zaklinacz Arcturus okazuje się kluczową postacią, najważniejszego sekretu arystokracji królestwa. Tymczasem prości ludzie stają do walki o sprawiedliwość, a możni są gotowi zrobić wszystko, by utrzymać dawny porządek.

Arcturus trafia do akademii Vocanów, gdzie dzieci arystokratów poznają tajniki zaklinania, magii i demonologii. Prawie natychmiast uświadamia sobie, że otaczają go niemal wyłącznie wrogowie.

Zanim jeszcze ma szansę poszukać przyjaciół, niespodziewanie trafia w sam środek przygody, która zaprowadzi go w serce orkowych dżungli, gdzie sojusze i animozje przestają być oczywiste. Arcturus, sierota z niedawno odkrytym talentem magicznym, staje przed wyborem – po czyjej stronie się opowiedzieć… Ceną może być rozpad całego królestwa.

Reklamy