Powrót do świata Meekhanu

kazde_martwe_marzenie_robert_m_wagnerWydawnictwo Powergraph zapowiedziało kolejną część Opowieści z meekhańskiego pogranicza Roberta M. Wegnera. Piąta odsłona cyklu ukaże się już wkrótce – 28 listopada! Tom, na który fani czekali trzy lata, nosi tytuł Każde martwe marzenie. Do tej pory na polskim rynku wydawniczym nakładem Wydawnictwa Powergraph ukazały się następujące tomy serii:

  • Opowieści z meekhańskiego pogranicza. Północ–Południe.
  • Opowieści z meekhańskiego pogranicza. Wschód–Zachód.
  • Niebo ze stali. Opowieści z meekhańskiego pogranicza.
  • Pamięć wszystkich słów. Opowieści z meekhańskiego pogranicza.

Robert M. Wegner jest trzykrotnym zdobywcą Nagrody im. Janusza A. Zajdla i dwukrotnym laureatem Sfinksa. Na Euroconie 2014 otrzymał nagrodę Europejskiego Stowarzyszenia Science Fiction (ESFS) dla najbardziej obiecującego młodego twórcy – Encouragement Award.

Poniżej więcej informacji o autorze ze strony wydawcy:

Robert M. Wegner

Pisarz fantasy, autor opowiadań i powieści osadzonych w świecie Meekhanu.
Debiutował w 2002 r. w magazynie „Science Fiction” opowiadaniem Ostatni lot Nocnego Kowboja. Szybko pojawiły się kolejne teksty. Jednak na debiut książkowy miłośnicy fantasy musieli poczekać do roku 2009 i Opowieści z meekhańskiego pogranicza. Północ – Południe. Książka została entuzjastycznie przyjęta zarówno przez czytelników, jak i krytyków.
Mieszka i pracuje na Śląsku, gdzie, jak mówi, przeprowadził się za panią swojego życia, która też zjechała tu z innych stron – „I tak spotkaliśmy się mniej więcej pośrodku drogi”.

Reklamy