Czary przeciw technologii

Magia i StalJuż 25 listopada odbędzie się premiera pierwszego tomu cyklu Blackwater, zatytułowanego Magia i Stal.

Wydawcą pierwszego tomu cyklu jest Wydawnictwo Muza, a autorem Nik Pierumow. Pierumow to rosyjski pisarz, znany polskim czytelnikom m.in. z cyklu Pierścień mroku – trylogii, będącej kontynuacją Władcy Pierścieni J.R.R. Tolkiena. Tym razem Rosjanin prezentuje nam powieść, łączącą w sobie elementy cyberpunku i steampunku.

Książka Magia i Stal opowiadać będzie o świecie, wzniesionym na ruinach dawnej cywilizacji, gdzie rządzą dwa mocarstwa. Technologiczne Królestwo, w którym magia jest zakazana i jego odpowiednik, gdzie magia jest czymś naturalnym i powszechnym. Odmienna polityka i prawo obowiązujące w dwóch mocarstwach w efekcie prowadzą do konfliktu oraz wojny.

Zachęcamy do zapoznania się z opisem wydawcy:

Trzymająca w napięciu, wypełniona akcją powieść w mistrzowski sposób łącząca elementy cyperpunku i steampunku.
Na ruinach cywilizacji dochodzi do starcia dwóch mocarstw; w jednym, zwanym Królestwem, żądzą racjonalizm, wykształcenie i technologia, a magia jest zakazana i tępiona. W drugim magia jest wszechobecna i to ona kształtuje życie ludzi. Molly Blackwater mieszka w Królestwie, lecz pewnego dnia odkrywa w sobie zakazane magiczne zdolności. Dręczą ją wizje wojny między dwoma mocarstwami. Kiedy w końcu dochodzi do wybuchu konfliktu, Molly staje przed arcytrudnym wyborem: po której stronie ma się opowiedzieć? W swojej ojczyźnie została wyklęta, ponieważ jest wiedźmą. Druga strona traktuje ją podejrzliwie, bo przecież może być szpiegiem…

 

Reklamy