Zbrodnie, które wstrząsnęły światem czarodziejów

Zbrodnie GrindelwaldaOd dziś w polskich kinach wyświetlany jest film Fantastyczne Zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda.

Sequel widowiska osadzonego w uniwersum Harrego Pottera przeniesie nas w lata dwudzieste dwudziestego wieku. Znani z poprzedniej części bohaterowie ruszą w pogoń za czarnoksiężnikiem Gellertem Grindelwaldem. Fabuła Zbrodni Grindelwalda przeniesie się z Nowego Jorku do Londynu i Paryża. Poszukiwania zbiegłego czarnoksiężnika Newta Scamandera wesprą również nowi sprzymierzeńcy, wśród których pojawi się Albus Dumbledore.

W rolę Newta Scamandera ponownie wcieli się laureat Oscara, Eddie Redmayne. Prócz niego na ekranie zobaczymy Johnego Deppa (Gellert Grindelwald), Katherine Waterston (Tina Goldstein) oraz Dana Foglera (Jacob Kowalski). Nową twarzą w obsadzie jest Jude Law, który wcieli się w rolę profesora Albusa Dumbledore’a. Za reżyserię filmu odpowiada David Yates. Zbrodnie Grindelwalda są drugim z pięciu filmów, zaplanowanych w ramach serii Fantastyczne Zwierzęta.

Zachęcamy do zapoznania się z opisem przygotowanym przez dystrybutora:

Akcja filmu, do którego scenariusz napisała J.K. Rowling, rozpoczyna się w 1927 r., kilka miesięcy po tym, jak Newt pomógł zdemaskować i schwytać niesławnego czarnoksiężnika Gellerta Grindelwalda. Jednak ten dotrzymał danego wcześniej słowa i uciekł w dramatycznych okolicznościach. Cały czas gromadzi nowych zwolenników swojej sprawy — wyniesienia czarodziejów ponad wszystkie niemagiczne istoty. Jedyną osobą będącą w stanie go powstrzymać jest czarodziej, którego niegdyś uważał za swojego najlepszego przyjaciela — Albus Dumbledore. Jednak Dumbledore będzie potrzebował pomocy czarodzieja, któremu już raz udało się pokrzyżować plany Grindelwaldowi — swojego byłego ucznia Newta Scamandera. Przygoda ponownie splata losy Newta Tiny, Queenie i Jacoba. Jednak misja ta będzie także sprawdzianem ich lojalności, kiedy będą stawiali czoła nowym zagrożeniom w coraz bardziej niebezpiecznym i podzielonym świecie czarodziejów.

Poniżej prezentujemy także oficjalny, polski zwiastun:

 

 

Reklamy