Nowa opowieść w świecie magii i prochu

Grzechy-ImperiumBrian McClellan kolejny raz przenosi czytelników do świata magów prochowych. Grzechy Imperium to pierwszy tom zupełnie nowej serii, osadzonej w znanym już uniwersum. Wydawnictwo Fabryka Słów zapowiedziało premierę książki w przekładzie Krzysztofa Sokołowskiego na 28 listopada.

Brian McClellan mieszka w Cleveland z żoną, dwoma psami i kotem. Jest zapalonym graczem wideo, czytelnikiem powieści historyczny i hodowcą pszczół, jego pasją jest także produkcja domowych dżemów. Już jako nastolatek, zachęcany przez rodziców, pisał opowiadania i nowele. Wieloletnia praktyka spowodowała, że Brian McClellan ma obecnie liczne grono czytelników na całym świecie.

Zachęcamy do zapoznania się z wydawniczym opisem Grzechów Imperium:

Fatrasta jest pograniczem rządzonym przez gwałt
i przemoc. Jego mieszkańcy dopiero staną się narodem, złożonym z przestępców, biedaków szukających szczęścia, odważnych osadników i magów tropiących zabytki przeszłości. Tylko żelazna wola Lady Kanclerz
(i jej tajna policja) są w stanie utrzymać pozory porządku
w stolicy.
Pod powierzchnią spokoju tli się jednak nieustannie płomyk rewolty.
Jedyną obroną przed powstaniem jest przebiegłość
i siła. Przebiegłość szpiega, Michela Bravisa, siła szalonego bohatera wojennego Bena Styke i generał Vlory zwanej Krzemień, dowódcy najemników, o przeszłości równie burzliwej jak nastroje w stolicy.
Ale przeszłość prześladuje nas wszystkich…Czy lojalność wytrzyma próbę czasu?
Oto z okowów wyzwolony zostaje upiór stary jak świat. Mieszkańcy Landfall szybko przekonają się, że rewolta to najmniejszy z ich problemów.

Reklamy