Żarłoczny Londyn

zabojcze-maszyny_2Już siódmego grudnia odbędzie się premiera filmu Zabójcze maszyny (Mortal Engines). Film został stworzony na podstawie książki o tym samym tytule.

Za kamerą widowiska stanął protegowany Petera Jacksona, Christian Rivers, dla którego jest to reżyserki debiut. Za scenariusz odpowiada trio: Peter Jackson, Philippa Boyens
i Fran Walsh. W rolę głównej bohaterki, awanturniczki Hester Shaw wcieli się Hera Hilmar (Anna Karenina, Demony da Vinci). Prócz niej na ekranie pojawi się Robert Sheehan (Dary Anioła: Miasto kości, Polowanie na czarownice) oraz Hugo Weaving (Matrix, Władca Pierścieni).

Zachęcamy do zapoznania się z opisem dystrybutora, a także z oficjalnym, polskim zwiastunem:

Cywilizacja człowieka została zniszczona przez kataklizm. Tysiące lat potem ludzkość dostosowała się do nowych warunków. Gigantyczne miasta przemieszczają się po Ziemi, niszcząc mniejsze metropolie. Tom Natsworthy (Robert Sheehan), pochodzący z przedmieść miasta trakcyjnego – Londynu, walczy o przetrwanie. Na swojej drodze spotyka niebezpieczną uciekinierkę Hester Shaw (Hera Hilmar). Dwa przeciwieństwa, których drogi nigdy nie powinny były się przeciąć, tworzą nieprawdopodobny sojusz. Sojusz, który ma zmienić bieg przyszłości.

 

Przed wyjściem do kina polecamy także sięgnąć po naszą niedawną recenzję Żywych maszyn. Znajdziecie ją tutaj.

Reklamy