Bukiet horrorów i grozy

27479363_1568858486494724_1724104823_oW księgarniach już jest dostępne nowe wydanie zbioru niezwykłych opowiadań Mai Lidii Kossakowskiej pt. Więzy krwi.

Zbiór składa się z dziewięciu, niezwiązanych ze sobą fabularnie tekstów, wśród których znalazła się także mikropowieść Zwierciadło, oraz debiutanckie opowiadanie Kossakowskiej Mucha, opublikowane po raz pierwszy w 1997 roku na łamach czasopisma Fenix.

Więzy Krwi po raz pierwszy ukazały się w 2007 roku nakładem wydawnictwa Fabryka Słów. Wznowione wydanie zyskało nową szatę graficzną, a także okładkę.

Zachęcamy do zapoznania się z opisem wydawcy:

Prawdziwa przygoda pachnie morzem, dymem cygar, skóra, drewnem i aromatem roślin, które nigdy nie wyrosną na twoim podwórku.

„Więzy Krwi” to zbiór intrygujących, pełnokrwistych opowiadań. Ich wspólnym mianownikiem jest mroczny klimat zagłady, beznadziei i śmierci. Autorka prezentuje przewrotne pomysły fabularne i świat, który nie jest piękną krainą magii, ale często smutną i demoniczną rzeczywistością. Tu nic nie istnieje bez powodu: pojawienie się zwykłej muchy ma sens, choć bohater jednego z opowiadań wolałby owej muchy nigdy nie zobaczyć, widmowy demon grasujący w dżungli wyciąga mordercze ręce po kolejną ofiarę, a zwykłe zakupy mogą urosnąć do rangi święta. Ba, pojawiają się nawet Zakony Handlowe, a wierni urządzają coroczne pielgrzymki do świątyń handlowych! Zapach rdzy, wanilii i gorzkich migdałów zwiastuje natomiast pojawienie się Anioła Śmierci. Wśród opowiadań jest też mikropowieść. Autorka kreuje w niej świat po drugiej stronie lustra, którym rządzi Lud Luster, prowadzone są niejasne interesy, a w powietrzu czuć zapach krwi i zemsty.

Zło zawsze czai się blisko, na wyciągnięcie ręki. Nie sposób się z nim układać, oswajać go ani zmieniać. Kto wpatruje się w lustro, zobaczy oblicze diabła. Tylko często nie potrafi tego zauważyć, bo rozpoznaje w nim jedynie własne rysy.

Reklamy