Patronat CF: Pod archanielską chorągwią

PRZECHRZTA_CharagiewMichalaArchaniola-OKLADKA-v6Już 18 stycznia odbędzie się premiera nowego wydania książki Adama Przechrzty Chorągiew Michała Archanioła. 

Chorągiew Michała Archanioła po raz pierwszy została wydana w roku 2009 przez wydawnictwo Fabryka Słów.  W 2010 roku nakładem tego samego wydawnictwa ukazała się druga książka Adama Przechrzty Białe noce. Obie pozycje tworzą cykl Depozytariusz Chorągwi Archanioła.

W cyklu Depozytariusz Chorągwi Archanioła autor kreuje świat, w którym służby specjalne, terroryści i mafiozi walczą o władzę i wpływy, wykorzystując przy tym niekonwencjonalne, w tym magiczne i alchemiczne, środki. Główny bohater powieści – historyk i naukowiec, poproszony zostaje o przysługę, w konsekwencji czego wyrusza na poszukiwanie zaginionej relikwii, jaką jest tytułowa chorągiew. Uwikłany zostaje przy tym w intrygę, której prawdziwego celu nie jest w stanie przejrzeć.

Adam Przechrzta fanom fantastyki znany jest przede wszystkim z cykli Demony oraz Materia Prima. Dla przypomnienia zachęcamy do zapoznania się z notką biograficzną autora:

Historyk, doktor nauk humanistycznych, pedagog, autor artykułów na temat historii, walki nożem i okinawańskiego karate. Interesuje się działaniami służb specjalnych. Jako pisarz zadebiutował w 2006 roku, od tego czasu w Fabryce Słów wydał dziesięć powieści oraz tom opowiadań.

Jest laureatem Nagrody Literackiej im. Jerzego Żuławskiego, w 2014 roku otrzymał Srebrne Wyróżnienie za „Gambit Wielopolskiego”.

Zwolennik czytania przy jedzeniu. Czytuje wszystko, od podręczników pszczelarstwa, poprzez literaturę głównonurtową i fantastyczną, aż po romanse dla pań. Te ostatnie przeważnie w poczekalni u dentysty. Marzy o świętym spokoju.

 

 

 

Reklamy