W krainie Słowian

Jaksa. Bies idzie za mna-1Już 16 stycznia odbędzie się premiera najnowszej książki współczesnego sarmaty, Jacka Komudy.

Jaksa. Bies idzie za mną jest pierwszym tomem nowej trylogii osadzonej w autorskim uniwersum znanym ze zbioru opowiadań Jaksa.

Trylogia skupiać się będzie na perypetiach Jaksy Drużyca, ostatniego potomka rodu skazanego na zagładę i zapomnienie. W świecie Weddy ożywają mity znane ze słowiańskich legend. Magia kłębi się między drzewami prastarych borów, a guślarze nocami wzywają imion starych bogów.

Książka ukaże się nakładem wydawnictwa Fabryka Słów. Autorem ilustracji jest Paweł Zaręba. Zachęcamy do zapoznania się z oficjalnym opisem powieści:

Królestwo Lendii pada na kolana przed dziką hordą Hungurów. Zdrajcy zostają panami, rycerze – martwymi wojownikami, albo kryją się po lasach jak zaszczute zwierzęta. Zamęt wykorzystują guślarze, wzywając starych bogów. Krainę rozdziera bunt chłopstwa. Pośród chaosu i rzezi zaczyna się historia chłopca, który z powodu czynów ojca będzie ścigany aż do kresu swych dni. Wydaje się, że dziecko nie ma w tym starciu żadnych szans, a jednak raz za razem los mu sprzyja. Wszelako los to kapryśny sprzymierzeniec.

Reklamy