Na skrzydłach kruków

Zew krukaJuż od 30 listopada na półkach polskich księgarń dostępna jest najnowsza powieść Eda McDonalda, wydana nakładem wydawnictwa MAG.

Zew kruka (Raven’s Call) to kolejna część trylogii fantasy Znak kruka (Ravens’ Mark). Do tej pory ukazały się dwie części – wydany w czerwcu Czarnoskrzydły (Blackwings) oraz najnowszy, czyli wspominany wyżej Zew kruka.

Ed McDonald jest brytyjskim pisarzem, który w 2017 zadebiutował powieścią Czarnoskrzydły, który wkrótce po premierze zdobył światową sławę. W 2019 roku ukaże się kolejna jego powieść: Ravenfall, która będzie ostatnim, trzecim tomem zamykającym trylogię Znak kruka.

Zew kruka, podobnie jak poprzedni tom, przetłumaczył Robert Waliś.

Przed sięgnięciem po lekturę zachęcamy do zapoznania się z zarysem fabularnym powieści:

Ryhalt Galharrow dobrze wie, że praca dla Wroniej Stopy na stanowisku kapitana Czarnoskrzydłych nie jest niczym przyjemnym – zwłaszcza, gdy otrzymywane rozkazy są wypaczone, niezrozumiałe lub niemożliwe do wykonania. Podczas gdy Królowie Głębi ciskają ogień z nieba, w Valengradzie zaczyna się objawiać świetliste widmo zwane Jasną Panią, której wyznawcy próbują przejąć władzę nad płonącym miastem. Chociaż Galharrow nie może nic poradzić na panoszący się kult ani na dziwaczne rozkazy Bezimiennego, gdy z niedostępnego skarbca Wroniej Stopy znika przedmiot o straszliwej mocy, kapitan musi stanąć do wyścigu z czasem, by go odzyskać. Lecz w tym celu będzie musiał wkroczyć do wnętrza koszmaru – do samego serca Nieszczęścia.

Reklamy