Wariacje na temat Wielkiej Wojny

stalowe-szczury-ottoMichał Gołkowski powraca z nową powieścią z cyklu Stalowe Szczury. Autor Ołowianego świtu jest pisarzem wyjątkowo aktywnym – od debiutu w 2013 roku wydał 14 książek osadzonych w 5 różnych uniwersach, spotkać go można na większości konwentów fanowskich i licznych spotkaniach autorskich. Z wykształcenia lingwista, z zamiłowania historyk wojskowości i antropolog kultury swoje książki przepełnia czarnym humorem oraz absurdem i nie uznaje pojęcia świętości. 

Jak zapowiada się najnowsza powieść autora, która pojawi się w księgarniach koniec stycznia 2019 roku? Przeczytajcie opis fabuły książki Stalowe Szczury. Otto od Fabryki Słów:

Paryż wzięty!

Harmonia przygrywa radośnie, gdy oddziały pod flagą Kaiserreichu wkraczają do zdobytej szturmem stolicy Francji. Jest lato 1918 roku, a Wielka Wojna potoczyła się w sposób, który zaskoczył równie bardzo tych chwilowo pokonanych, jak i ulotnych, nietrwałych zwycięzców ofensywy. Gdzieś pośród pożarów stolicy pewna nieco spóźniona kompania inżynieryjno-szturmowa musi wyciągać nogi, żeby zdążyć wraz z wycofującymi się oddziałami… Leczy gdy niemalże wpadają pod koła rozpędzonej ciężarówki, wiozącej tajemniczy ładunek, o którym nigdy nie powinno byli się dowiedzieć, wielu innych wyciągnie kopyta.

Radosna niczym pijacki śpiew, krwawa jak nóż rzeźnika, lekka na podobieństwo spirytusu, okopowo-szturmowa historia o przygodzie, przyjaźni, złocie, obrazach, malinowym koniaczku, tunelach, bitwach, kantynach i latrynach, nietypowych orientacjach wszelakiego rodzaju… oraz, rzecz jasna, o psie.

Jeśli do tej pory wydawało ci się, że wiesz, co może wydarzyć się na wojnie… No cóż.

Najwyraźniej twoje źródła historyczne nie miały dość ani faktów, ani fantazji.

Reklamy