Robo-dziewczę

Alita Battle AngelJuż czternastego lutego na ekranach polskich kin pojawi się filmowa adaptacja znanej serii cyberpunkowych mang autorstwa Yukito Kishiro.

Alita: Battle Angel jest filmem live-action wyreżyserowanym przez Roberta Rodrigueza (Sin City, Desperado, Maczeta), który obok Jamesa Camerona i Laety Kalogridis odpowiada także za scenariusz. W rolę tytułowej Ality wcieli się znana z Więźnia Labiryntu Rosa Salazar. U jej boku w filmie pojawi się także Christoph Waltz (Dyson Ido), Jennifer Connelly (Chiren) oraz Mahershala Ali (Vector).

Zachęcamy do zapoznania się z opisem dystrybutora oraz oficjalnym, polskim zwiastunem:

Film opowiada historię tytułowej Ality, cyborga, który budzi się bez pamięci w świecie zniszczonym przez technologiczna katastrofę. Niejaki Dr Ido, znajduje ją i otacza opieką. Dr Ido szybko odkrywa, że w ciele Ality, kryje się serce i dusza niezwykłej młodej kobiety z bardzo skomplikowaną przeszłością. Alita uczy się nowego życia na ulicach pełnego niebezpieczeństw Miasta Złomu. Jej przyjaciel Hugo, uważa, że zna sposób, by Alita odzyskała pamięć, jednak Dr Ido robi wszystko by chronić ją przed tajemnicami przeszłości. Czy bohaterka da radę pokonać śmiertelnie niebezpieczne siły rządzące miastem i uratuje swoich przyjaciół, rodzinę i świat?

Reklamy